You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!

Yanıtla: Trailing Stop Loss Botu Kullanımı(Detaylı Anlatım)

Ana Sayfa Forumlar Genel KMT Trailing Stop Loss Botu Trailing Stop Loss Botu Kullanımı(Detaylı Anlatım) Yanıtla: Trailing Stop Loss Botu Kullanımı(Detaylı Anlatım)

calculas
calculas
Üye
Rütbe Levrek Image Icon
Levrek

Botu kurarken yapılan ayarlamaların nasıl farklı sonuçlar doğurabileceğini örneklemekte fayda var sanırım.
Zaten bilenler devamını okuyarak vakit kaybetmesinler.
Örneğin aynı anda 100 birim fiyattan K coin alan A ve B kişileri olsun.
A kişisi maksimum %3 zarar ile %10 kar elde etmek istiyor. A kişisi trail için de %3 ayarlıyor.
B kişisinin hedefleri daha büyük ve maksimum %10 zarar ile %30 kar elde etmek istiyor. Trail için %10 ayarlıyor.
A kişisi satış hedeffini %10 (110), zarar stopu %3 (97 den aşağı düşerse sat) olarak ayarladı. Trail %3 olsun dedi
B kişisi satış hedeffini %30 (130), zarar stopu %10 (90 dan aşağı düşerse sat) olarak ayarladı. Trail %10 olsun dedi
Fiyat 98-102 arasında gitti geldi botların ikisi de bişey yapmadı.
Fiyat 97 ye değince A kişisinin botu 100 birimden aldığını zararı durdurmak için sattı. A kişisi %3 zarada bitirdi.
Fiyat 91 e kadar düştü ama B kişisinin botu suskun.
Fiyat döndü 130 a çıktığı anda bot, stopu kaydırmaya başladı ve yeni stop değerini 117 (Trail %10 idi yani 13 puan) olarak ayarladı. (En az kar %17 olacaktır)
Fiyat dalgalanarak %10 dan fazla aşağı inmemek kaydıyla 200 e çıktı. Yeni stop 180 (en az kar %80). Tabii 117 deki stop sürekli yukarı çekildi.
Fiyat düşmeye başladı ve 180 in altına inecekken B kişisinin botu %80 karla stopladı.
Sonuç : A kişisi hüsran, B kişisi mutlu.
Eğer fiyat ilk başta doğrudan 90 ların altına inseydi bu kez A kişisi %3 zararla az mutsuz, B kişisi %10 zararla daha fazla mutsuz olacaktı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Tamamiyle eğitim ve takip maksatlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mal durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
error: Uyarı: Korumalı içerik!

Üye girişi yaparak ders ve kurs takibi yapabilir, sınavlardan faydalanabilir, Akademiyi tüm fonksiyonlarıyla kullanabilirsiniz.

Ayrıca forumda paylaşımda bulunabilir, trail stop loss botunu kullanabilir ve yine daha bir çok olanaktan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.