You dont have javascript enabled! Please download Google Chrome!

Yanıtla: Göstergeler Ve Periyotlar

Ana Sayfa Forumlar Akademi İlkokul Göstergeler Ve Periyotlar Yanıtla: Göstergeler Ve Periyotlar

Oguzhan
Oguzhan
Üye
Rütbe Palyaço Balığı Image Icon
Palyaço Balığı

Bakmak istediğin zaman aralıkları yapmak istediğin işlemin vadesine bağlı olarak değişir. Uzun vade bir yatırım ya da işlem yapmak istendiğinde haftalık ve günlük grafikler tercih edilir, böylece bahse konu hissenin/coinin uzun vadede geçmişte neler yaptığını gözlemleyerek aynı şekilde uzun vadede ne yönü hedefleyeceğini tahmin edebilirsin.

Ben uzun vade beklemek istemiyorum, kısa ya da orta vadede işlem yapmak istiyorum dersen orada 4 saatlik, 1 saatlik, 30 ve 15 dakikalık grafikler işin içine dahil oluyor. 4 saatlik grafikler genel olarak en dengeli grafikler olarak görülebilirler fakat 1 mum bu aralıkta 4 saatte açılıp kapanacağından dolayı grafik yavaş ilerleyecektir, böylece yaptığın analizin hedefi bulması günler alabilir. 15-30 dakikalık grafikler ise kısa vade için yol gösterici grafiklerdir ve intraday(gün içi) işlem yapan kişilerce tercih edilirler. Ayrıca daha büyük bir zaman aralığında saptanılan hedef için daha spesifik bir aralık bulunması için de 60-30-15 dakikalık grafiklere başvurulabilir.

Öte yandan zaman aralığı azaldıkça kar oranı azalır, buna karşılık yapılabilecek işlem sayısında artış görülür. Ayrıca gün içi işlem yapan kişilerin de direkt olarak 15-30 dakikalık grafik açıp hemen karar verdiğini düşünmemek gerekir, her teknik analizde haftalık grafikten başlayarak zaman aralığını gittikçe daraltarak mevcut trendin yönüne mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Tamamiyle eğitim ve takip maksatlıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mal durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
error: Uyarı: Korumalı içerik!

Üye girişi yaparak ders ve kurs takibi yapabilir, sınavlardan faydalanabilir, Akademiyi tüm fonksiyonlarıyla kullanabilirsiniz.

Ayrıca forumda paylaşımda bulunabilir, trail stop loss botunu kullanabilir ve yine daha bir çok olanaktan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.